Rezum Logo
Rezum Product Page Carousel Image


Rezum ™ Su Buharı Terapisi, su buharı veya buharda depolanan doğal enerjiyi ve iyi huylu prostat büyümesi (BPH) ile ilişkili semptomları hafifletmek için kullanılır.

Her 9 saniyelik işlem sırasında, steril su buharı hedeflenen prostat dokusu üzerine gönderilir. Buhar tekrar suya döndüğünde, depolanan tüm enerji serbest bırakılarak hücrelerin ölmesine neden olur.

Zamanla, vücudunuzun doğal iyileşme tepkisi ölü hücreleri temizler ve prostat büzülerek küçülme sağlanır. Böylece üretra açılır ve BPH semptomlarını azaltır.

Çoğu hasta iki hafta gibi bir süre içinde semptom rahatlaması yaşamaya başlar ve maksimum fayda üç ay içinde ortaya çıkar. Bu süre hastadan hastaya göre değişebilir.

Rezum Pipe

Neden Rezum Su Buharı Terapisini Seçmeliyim?

 • Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı.
 • Ejakülasyon (boşalma) fonksiyonlarını korur.
 • Ereksiyon ve idrar fonksiyonlarını korur.
 • Muayenehane ortamında hızlı ve etkili operasyon imkanı sağlar. Hastalar aynı gün içinde taburcu olabilir.
 • Genel anesteziyi zorunlu kılmaz, lokal anestezi ile operasyonlar gerçekleştirilebilir.
 • Birçok hasta birkaç gün içinde günlük aktivitelerine geri dönebilir.
 • Hastaların çoğunda 2 hafta içinde semptom iyileşmesi gözlenir.
 • Hastalar BPH tedavisi ilaçları almak zorunda kalmazlar, dolayısı ile ilaçların yan etkilerinden etkilenmezler.
Rezum Ad

İyi huylu prostat büyümesi (BPH) erkekler arasında oldukça yaygın bir hastalıktır. 60 yaşına kadar olan erkeklerin %50’sinde, 85 yaşına kadar olan erkeklerin ise hemen hemen %90’ında BPH etkileri görülmektedir. 

Büyüyen prostat üretrayı sıkıştırır ve mesaneden gelen idrar akışını yavaşlatır, hatta bazı durumlarda idrar akışı tamamen kesebilir. Hasta idrar yapamaz duruma gelebilir.

BPH belirtileri şunları içerir:

 • Sık idrara çıkma isteği.
 • Düzensiz idrar akışı.
 • İdrara çıkmak için aciliyet hissiyatı.
 • Zayıf idrar akışı. 
 • Geceleri idrara çıkma isteği.

 

Uretra

Yukarıdaki resimde, prostatın Rezum tedavisi öncesi, sonrası ve tadavi sırasında geçirdiği değişim aşamalarını görebilirsiniz.  

Tedavi öncesini gösteren ilk örnekte de görüldüğü gibi hiperplastik doku büyümesi, üretrayı sıkıştırıyor. Dolayısı ile mesaneden gelen idrar üretradan rahat geçemeyeceği için istenen idrar akışı sağlanamıyor. 

Tedavi sırasında steril su buharı hedeflenen prostat dokusu üzerine gönderilir. Buhar tekrar suya döndüğünde, depolanan tüm enerji serbest bırakılarak hücrelerin ölmesine neden olur.

Tadavi sonrasında ise zamanla, vücudun doğal iyileşme tepkisi ölü hücreleri temizler ve prostat büzülerek küçülme sağlanır. Böylece üretra açılır ve BPH semptomlarını azaltır ve beklenilen idrar akışı sağlanmış olur.

LithoVue™

Tek Kullanımlık Dijital Flexible Üretereskop


 • LithoVue görüntüleme sistemi, transüretral ya da perkütan giriş yolları ile üriner sistemi (üretra, mesane, üreter, kaliksler ve renal papilla) görüntülemek amaçlı kullanılabilmelidir. Aynı zamanda, üriner sistemde, endoskopik akseasuarlar ile birlikte, çeşitli tanı ve tedavi işlemleri için kullanılır.
 • LithoVue sistemi; steril, tek kullanımlık LithoVue Esnek Skop ve LithoVue Çalışma İstasyonundan oluşan, yazılım kontrollü dijital bir flexible üreteroskop sistemidir
LithoVue görüntüleme sistemi, transüretral ya da perkütan giriş yolları ile üriner sistemi (üretra, mesane, üreter, kaliksler ve renal papilla) görüntülemek amaçlı kullanılabilmelidir. Aynı zamanda, üriner sistemde, endoskopik akseasuarlar ile birlikte, çeşitli tanı ve tedavi işlemleri için kullanılır. LithoVue sistemi; steril, tek kullanımlık LithoVue Esnek Skop ve LithoVue Çalışma İstasyonundan oluşan, yazılım kontrollü dijital bir flexible üreteroskop sistemidir. LithoVue Esnek Skop’un esnek gövdesi; lazer kesimli bir paslanmaz çelik tüp üzerinden değişken durometlerlerde örülmüş bir dış ceketten oluşan açık lümen yapısına sahip multi bileşenden oluşan bir yapıdaır. Artikülasyon çekme telleri, buna bağlı kompresyon koilleri, ışık fiberi, çalışma kanalı ve dijital sinyal iletim kablosu bu esnek gövdenin içinden geçer. LithoVue Esnek Skop; aktif primer defleksiyon (270° derece yukarı ve aşağı yönde) ve pasif sekonder defleksiyonu olan esnek bir üreteroskoptur. LithoVue Esnek Skop 9.5 F gövde, 7.7 F distal uç dış çap kalınlıklarına ve 68 cm çalışma uzunluğundadır. Çalışma kanalı iç çapı 3.6 F kalınlığındadır. İhtiyacı karşılamak üzere skopların standart ve ters defleksiyon seçenekleri vardır. LithoVue Esnek Skop’un ucunda bulunan dijital CMOS görüntüleyici 2mm-50mm aralığında cerrahi alandan ham görüntü datalarını sağlar ve derin bir alan görüntüsüne imkan verir. LithoVue Esnek Skop’un Handle kısmına LED ışık kaynağı entegre edilmiştir.Tedavi alanında gerekli olan ışık sistem tarafından otomatik olarak ayarlanır ve white balance ayarı gerektirmez. Buna ilave olarak kullanıcı ışığı açıp kapatabilir ve Çalışma İstasyonunda bulunan kontrol sayesinde ışık seviyelerini istediği gibi ayarlayabilir. Kamera kafası sisteme entegre edilmiştir, dışarıdan ikinci bir eklenti gerektirmez. LithoVue Esnek Skop’un Handle’ı ergonomik olarak hafif tasarlamıştır, ışık kaynağı içine monte edilmiştir. LithoVue Sistem Çalışma İstasyonu iki parçadan oluşur: Dokunmatik PC ve Kart. Dokunmatik PC, Kart üzerine monte edilir. Dokunmatik PC, herşey bir arada özelliği ile monitör, görüntü işleme yazılımı ve kontrolörden oluşur. LithoVue Sistem Çalışma İstasyon Kartı, sisteme ameliyathaneler arası hareket imkanı verir. Kart boyu ayarlanabilirdir. Dokunmatik PC ayağının ayarlanabilir olması, kullanıcıya ekranı rahat görebilmesi ve kontrol düğmelerine erişebilmesi için istediği gibi pozisyonlandırma imkanı verir.

 

TACTRA™ TEK PARÇALI (MALLEABLE) PENIL PROTEZ

Tactra, geliştirilmiş implant kolaylığı ve uzun yıllar süren dayanıklılığı ile yeni nesil tek parçalı (malleable) penil protezdir. Dinamik Nitinol iç yapısı ile optimum sertlik, dayanıklılık ve mükemmel gizlilik sağlar. Çift katmanlı silikon yapısı sayesinde otantik ve natürel bir hissiyat oluşturur.

Tactra 1
Tactra 2
Tactra 3
Tactra 4 300X158 1

Tactra Penil Protez’lerin hastaların anatomilerine göre farklı çapta ve uzunlukta boyutları bulunur. Kullanılacak boyuta, hekim ameliyat sırasında ölçümleri sonucu karar verir.  Ayrıca ilgili uzunluklar sadece penisin boyunu değil protezin implante edileceği tüm alanı temsil eder.

Tactra 5

Silindirler 0 to 90° arasında 50,000 ile 100,000 adetlere varan oranlarda bükülebilir. 100,000 adetlere varan bükülme oranı ise ortalama 20 yıllık bir kullanım süresine eşittir. Özel X-Ray cihazlarında yapılan araştırmalara göre 100,000 kere bükülmesine rağmen protezlerde materyal deformasyonu gözlemlenmemiştir.

Tactra 6

DEVRIM NITELIĞINDEKI NITINOL YAPI

NITINOL NEDIR?

 • Nikel Titanyum Alaşımlıdır.
 • “Süper Esneklik” özelliği ile “Hafızalı Metal” olarak bilinir.
 • Ni(Nikel) Ti(Titanyum) NOL(Donanma Nizamı Laboratuvarı) kelimelerini temsil eder.
 • İlk olarak Amerikan Donanması tarafından 1960 yılında geliştirilmiştir.
 • 1990’lardan sonra Medikal endüstrisinde kullanılmaya başlanmıştır.
 • Her yıl 10,000,000’dan fazla hastanın tedavisinde Nitinol alaşımlı koroner stent, kalp kapağı protezi vb. ürünler kullanılmaktadır.
 • Üroloji alanında ise yaygın olarak Nitinol alaşımlı basketler, kılavuz teller, stentler vb. kullanılmaktadır.
Nitinol 1 150X150 1

Nitinol, medikal cihazların yüksek kalitesi, performansı ve dayanıklılığı için mükemmel bir seçenektir. Nitinol maddesinin sağlamlığı, esnekliği ve hafıza özelliği farklı amaçlar için özel olarak tasarlanabilir. Hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, istenilen sertliği ve dayanıklılığı sağlamak için Tactra tek parçalı protezlerde Nitinol kullanılmıştır.

 • Tescilli 7 Nitinol çekirdeğinden oluşan Tactra, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
 • Cinsel birleşme sırasında, öngörülebilir bir penetrasyon için istenilen açıda sertlik sağlanabilir.
 • Kolay pozisyon alır.
 • Hafızalı özelliği sayesinde günlük yaşamda istenilen gizlilik elde edilebilir.
 • 20 yıla varan kullanım süresine imkan verir. Yapılan deneylerde, 90°-0°-90° arasındaki 100,000 bükülme ve düzlemede bile silindirlerde herhangi bir deformasyon gözlemlenmemiştir.
Nitinol 2 150X150 1